VUZENICA |
|
Datum: |
16.08.2002 |
Vsebina: |
Koroška je zadnje čase aktualna. Nekdo nam je v knjigo gostov napisal, da bo potrebno izboljšati koroščino, ostavo pa bo še kar švo. Sicer pa vas na poti od Maribora do Lovrenca (če se peljete po levem bregu Drave oz. po "selniški strani") že veliko pred njim pozdravi tabla z velikim napisom, ki vas srčno pozdravlja na Koroškem. Lovrenc-Koroška ??.zakaj pa ne! Jako važno. Morda sem s tem začetkom užalil kakšnega lokalpatriota, pa to vsekakor ni bil moj namen. Bolj gre za to, kako ljudje razmišljamo oz. kako iz malega zraste veliko. Saj veste...moje, tvoje, mi, vi, naše, vaše, njihovo....Verjamem, da sta (ne)pripadnost in (ne)lastništvo pomembna dejavnika. Vendar pa se da stvar močno razširiti. Od NLB, Uniona, Leka pa do Johannesburga, podpisa o neizročanju ameriških državljanov mednarodnemu sodišču ter (vse bolj verjetnega) ameriškega napada na Irak, itd., itd., itd...
Svet je, morate priznati, malo čuden. Problem je v tem, da v preteklosti en bedak ni mogel delati globalnih pizdarij. Danes George jr. dokazuje nasprotno in vodi svojo veliko nacijo s pomočjo "weapons of mass destruction" v vojno proti nekomu, ki prav tako izdeluje "weapons of mass destruction". Georgu jr. Sadam ni všeč. In obratno. Meni ni všeč noben od njiju (a ju moje mnenje verjetno ne bo preveč potrlo). Toda Sadam ne bo napadel velike nacije ker ta izdeluje "weapons of mass destruction", ker pa za to vedno obstaja neka možnost, ga je potrebno odstraniti....tako, kako bi rekli...preventivno!!! Še dobro, da Koroška v svojih nedrjih ne skriva kakšnega nevarnega, masovno uničujočega orožja . In ker verjetno na Koroškem živi tudi kak musliman, bi lahko George jr. hitro dobil kakšno čudno idejo. Pa niti ne verjamem, da je za to sploh potreben kak musliman. Dobri George jr. je pač rahlo nerazumljen, nam nerazumljiv.....pač malo čuden. Morda pa nam George nehote naredi še kakšno uslugo. Hollywoodski studii se utegnejo kaj kmalu znajti na dnu Pacifika, k čemur bo pripomoglo taljenje polarnega ledu, kot posledica skrbi za okolje največjega gospodarstva na svetu. Dovolj bodi gnjavaže. Medtem ko džaur George jr. tuhta, ali je džihad nekaj za na kruh namazat, smo se mi odpravili osvobodit Koroško. Kot ponavadi je bila bitka uničujoča, ušesa parajoča, švic je šprical, pivo je teklo, a nasprotnik je zdržal. Lahko jim samo čestitamo. Kajti, mi znamo zagnjavit pa smo kljub temu imeli občutek, da je koncert minil s pozitivno oceno in da so bili ljudje kar zadovoljni. Hvala, dobri ste vi Korošci. (ali naj raje rečem - mi Korošci, al?....he,he,he !) Krajnc |